A fejbőr az egyik legérzékenyebb része testünknek, stimulálása pozitív érzelmeket, nyugalmat hoz. Segít megoldani a hajhullás problémáját is, ezért tapasztalt fodrászok is javasolják. De miért érdemel ekkora elismerést a fejmasszázs, és hogyan lehet az egészségügyi problémákat kezelni vele? Az ősi kínai gyógyítók tisztában voltak azzal, hogy az agynak a jó vérkeringés a legfontosabb, hogy jól dolgozhasson, normalizálja az idegrendszer működését, és ennek következtében a belső szervek és szervrendszerek is hatékonyabban látják el munkájukat.
Ez az egyik leghatékonyabb és legbiztonságosabb módszere az agy működésének serkentésére. Természetesen a hajas fejbőr vérkeringése is felélénkül, aminek következtében jobb lesz a hajhagymák vérellátása, tápanyagellátása is. Több ezer évvel ezelőtt, a fejmasszázst gyakran használták a kínai császárok és kíséretük, hogy csökkentsék a stresszt, az alvászavarokat és erősítsék az idegrendszert és persze – de lehet hogy ezt nem szándékosan tették – sűrítsék a hajukat.
Vegyük kézbe az irányítást! Nem kell elmenni feltétlenül valakihez, mert magunkon is tudunk fejmasszázst alkalmazni. Kombinálva más technikákkal, különleges hajregeneráló szérum és fejbőrápoló krém használatával az eredmény látható és érezhető már az első héten.
Masszázsnál a meridiánok mentén haladjunk, elölről hátrafelé. A fejünkön több tucat akupunktúrás pont található, csak a halántékunkon az epe meridián több mint húsz pontja helyezkedik el. Nincs szükség arra, hogy ismerjük a pontos helyüket, nevüket vagy hatásukat. Ahol fájdalmat érzünk, ott elakadás van a sejtek közötti állományban. Az ujjbegyekkel történő finom masszázs hatására elmúlik a fájdalom és a mikrokeringés ismét akadálytalanul működik. A bőr alatti apró csomókat vagy homokszemcseszerű képződményeket is oszlassuk el a szérum segítségével.
Ha kicsit több időt szánunk magunkra, akkor az alábbiak szerint kiegészíthetjük a masszázst:
- Álló helyzetben dőljünk előre, hogy fokozzuk a fej vérkeringését, de ha ez kényelmetlen, ülve is végezhetjük.
- A mutató és középső ujjunkkal körkörös mozdulatokat végezve mindkét oldalon masszírozzuk meg a halántékot.
- Masszírozzuk meg alaposan a fület, de főleg a cimpát, hiszen az a fej zónája.
- A hajas fejbőrt ujjaink begyével jó alaposan megmasszírozzuk, ütögetjük, végignyomkodjuk.
- Ökölbe zárt kezünkkel hátulról előre haladva gyengéden ütögessük, kopogtassuk végig a fejet.
- A fül mögül indulva egészen a tarkóig körkörös mozdulatokkal gyengén dörzsöljük végig a nyakat.
- Tenyerünket a fülünkhöz támasztva, hüvelykujjunkkal masszírozzuk meg a nyakizmokat.
- Az első csigolya melletti mélyedésbe – öreglyuk – is alaposan nyomjuk be hüvelykujjunkat, s közben támasszuk meg a többi ujjunkkal a fejet.
- Csukjuk be a szemünket, és ujjainkkal túrjunk a hajunkba, húzogassuk meg.
- Tenyerünkkel a homloktól simítsuk hátra a hajunkat.
- Így a fejbőrt, valamint a hajgyökereket lazíthatjuk el.
Ugye milyen finom?
És még alkalmazhatunk olyan hajnövesztő módszert is, amit bárki és bárhol végezhet, nem igényel komolyabb tanulást és csak napi 15 percet vesz igénybe. A módszer kopasz feltalálója egy év múlva már fiatalkori hajkoronájával dicsekedhetett.
Apró, gyors mozdulatokkal dörzsölje egyik kezének összes körmét közvetlenül a másik kéz körmeihez úgy mintha csiszolókoronggal fényezné őket, csak most a kézkörmök szolgálnak csiszolókorongként. A körmöket legalább naponta háromszor öt percen keresztül dörzsölje egymáshoz.