Cikkek

PCOS

A termékeny nők közel 30%-a szenved a PCO tünetegyüttestől. Sajnos már egyre fiatalabb korban jelentkezik ez a probléma. Normál esetben, a hipotalamusz, azaz az agyunk szabályozó központja kiséri figyelemmel a petefészkeink hormontermelődését és így szinkronizálja a normális menstruációs ciklust. Amikor a havi vérzés véget ér, a hipotalamusz GnRH hormont bocsájt ki, amely stimulálni fogja az agyalapi mirigyinket az FSH (tuszoerlelo) és az LH (tüszőrepesztő) hormonok kibocsájtására. Ezek a hormonok utasítják a petefészket ösztradiol termelésére, amely majd szépen elkezdi a tüszőérlelést (petesejt érlelést a tüszőben), kb. 120 tüszőnél.

Az első tüsző, amely beérik, kiszabadítja magából a petesejtet, mely a petevezetőn keresztül útnak indul a méh fele. A visszamaradt tüsző-burok pedig azonnal átalakul sárgatestté és elkezd nagy mennyiségű progeszteront termelni. Olyan mennyiséget kell itt elképzelni, hogy egyik pillanatról a másikra a progeszteron koncentráció 200-300-szorosara változik, az ösztrogénhoz viszonyítva. Azaz a progeszteron átveszi az irányítást!

Ez a mennyiségű progeszteron fogja napról napra a méhnyálkahártyát megfelelő minőségűvé tenni, egy esetleges beágyazódáshoz és ez a progeszteron mennyiség küldi azt az üzenetet az agyalapi mirigynek, hogy nem kell további ovuláció. Ha a megtermékenyítés nem történik meg ezen a kb. 14 napon belül  a petefészek elkezdi csökkenteni az ösztrogén és progeszteron termelést.

Egy nappal a menstruáció megjövetele előtt mindkét hormon szintje leesik, melynek hatására a méhnyálkahártya leválik, megjön a menstruáció.

Az alacsony hormonszint hatására a GnRH elkezd emelkedni és egy új ciklusba léptünk!

Amikor a tüsző nem reped meg, nincs ovuláció, akkor a petesejt sem indul el útjára és a tüsző sem alakul át sárgatesté. Minden felborul, hiszen ilyenkor progeszteron sem tud termelődni.

A progeszteron hiányát érzékeli a hipotalamusz, mely ítovább stimulálja az agyalapi mirigy hormontermelését is, amelyek még több tüsző beérését fogják előidézni. Ám ezek a tüszők sem képesek megrepedni és petesejtet produkálni, nincs tüszőrepedés (ovuláció) így ott ragadnak a petefészekben. Egyre több ciszta lesz (poly ciszta, azaz többszörös ciszta), nincs progeszterontermelés,  egyre több az ösztrogén.

Hormonegyensúly panaszokra, a hormonharmónia helyreállítására javasolt készítmények itt.

Minden panaszra van megoldás, csak kitartóan keresni kell azt a módszert, amivel természetes segítséget adva a szervezetnek, megoldódnak a panaszok.

A kialakult panaszok okainak felkutatása és célzott, személyre szabott kezelése is eredményes lehet természetes módszereinkkel.

Természetes hatóanyagokat tartalmazó készítményeink segítenek az egészség helyreállításában  külső és  belső terápiával egyaránt.

Az okok feltárására javaslom – amennyiben hajprobléma, fejbőrpanasz is van – a hajvizsgálat, skalpdiagnosztika, állapotfelmérés vizsgálatot, egyéb panaszokkal  a női hormonegyensúly tanácsadásunkat, valamint mindkét vizsgálat melett a toxin és gócteszt műszeres mérésünket. Ezek alapján egyrészt pontos képet kapunk a szervezet jelenlegi állapotáról, a hormonális eltérésekről és a szervi terhelésekről, gyengeségekről, másrészt pontos személyre szabott egészségtervet, terápiát tudunk kialakítani a panaszok mielőbbi megoldására.

Amennyiben nem áll módjában részt venni vizsgálatainkon, kérjen segítséget hajgyógyász, hormonegyensúly tanácsadó kollégánktól: 06-30/7545417  Kis Éva

Számos új kutatás szerint a D vitamin igen fontos az ovuláció szempontjából. Kifejezetten PCOS nők esetében mutattak ki jelentős D-vitamin hiányt!

Az esetek többségében  a PCO inzulinrezisztenciával jár együtt, ekkor nevezzük PCOS – nek.

A növényi progeszteron bevitele mellett szigorú diéta, a szénhidrátok (elsősorban finomított szénhidrátok, azaz cukor és fehérliszt) szigorú visszaszorítása szükséges.

Kedves Vásárlóink!

2024 december 18- 2025 január 05-ig

stúdiónk zárva tart.

A december 16-ig leadott rendeléseket tudjuk még idén teljesíteni.